neave neave neaveWszystko na tej stronie jest niesamowite i zapewni wam rozrywkę na wiele godzin.

To wręcz interaktywny plac zabaw! Na stronie mamy kilka rożnych narzędzi :
Neave PlanetariumWszystko we flashu. Niebo. Gwiazdozbiory (brakuje niestety jakichś obrazów gwiazdozbiorów, takich jakie sa np. w Stellarium, oraz ich nazw). Wybrać można datę, godzinę obserwacji, oraz oczywiście miejsce na kuli ziemskiej :] Naprawdę bardzo ładny program; ciekawe uzupełnienie innych astronomicznych programów :-)

Neave Flash EarthAlternatywa dla Google Maps i innych VirtualEarth'o-podobnych aplikacji. Mamy tutaj kilka źródeł map do wyboru. Mapę satelitarną NASA, która wyświetla "aktualny" stan zachmurzenia (mapy aktualizowane co 24 h) więc widzimy piękne obrazy Ziemi na zywo i w kolorze ;-). Oprócz tego mamy mapy ze źródeł Micorosft Virtual Earth (z lablkami i bez), z Yahoo!.maps i Ask.com Maps. Można więc ładnie porównać jak co wygląda w rożnych aplikacjach... :] Nawigacja jest wyjątkowo przejrzysta... taka, typowo flashowa. Wyświetlana jest na bieżąco pozycja geograficzna obserwowaneg terenu, co moze byc całkiem przydatne ;-). Jak wszędzie możemy wyszukać daną lokalizację, pobrać permalink do danego miejsca i sposobu wyświetlania. Mozemy, tak jak w Planetarium, wyswietlic całą mapę w trybie fullscreen... oraz bardzo ladnie poruszać różą kompasu... :-)
Neave Anaglyph - świetne narzędzie... proste, ale skuteczne.. służące do... rysowania w trójwymiarze. do narysowania trójwymiarowego rysunku wystarczy tylko myszka. "trójwymiarową kartkę" można obracać i dzieki temu powstaje swietny efekt przestrzenności. Do obserwowania trojwymiaru nalezy nałozyć okulary 3D (czerwono-niebieskie szkła). Piorunujące! :D
Neave Bounce - skaczące kulki...ba! skaczące do rytmu...wystarczy klasnąć do mikrofonu, a kulki podskoczą... włączyć odtwarzacz ze swoimi ulubionymi kawałkami a kulki skakać bedą w rytm twojej muzyki ;-)
Neave Imagination Świetny pokaz, który tworzymy sami, ruszając kursorem myszki... Relaksujące ;-) I naprawdę bardzo ładne!
Neave Fractal Pasjonująca podróż w głąb matematycznego świata grafiki :]


http://www.neave.com/television/