528 Hz

Nie od dziś wiemy, ze dźwięki, a tym bardziej muzyka wpływa na nasze zachowanie.
Mamy na przykład nagrania typu Hemi-Sync, które za pomocą różnych częstotliwości w obu słuchawkach wywołują odpowiednią częstotliwość w naszym umyśle.
O Hemi-sync można poczytać tutaj: http://www.eioba.pl/a76506/odkrywanie_mocy_umyslu_efekt_hemi_sync

Istnieje taki rodzaj nauki zajmujący się dźwiękami i wibracją zwany cymantyką, zakłada ona że wszystko jest dźwiękiem określoną wibracją i po to ta wibracja nadaje kształt formom.

Przykładzik, o co w tym chodzi przedstawia nam David Icke w filmiku poniżej:


Sound Vibration Creates Form ( David Icke ) Link ale zejdźmy bliżej tego co mamy co dnia serwowane pod nosem, czyli do konwencjonalnej muzyki puszczanej w tv i rozgłośniach radiowych. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że ta serwowana nam przez media muzyka ma wpływ na kształtowanie się zachowań w społeczeństwie ale już niewiele osób wie o tym, że odpowiednie częstotliwości potrafią wywoływać określone stany w naszym umyśle. dla przykładu muzyka POP tworzona jest na tempie przypominającym rytm bicia ludzkiego serca, co też wywołuje w nas stany ogólnie nazwane konsumpcyjnymi, muzyka ta kieruje umysł do koncentrowania się na sprawach dających przyjemności oraz sprawach dnia codziennego i chyba nie bez powodu jest to najczęściej puszczany rodzaj muzyki.
Przykładowo częstotliwości od 4 do 7hz wywołują u ludzi paniczny strach, gdzieś kiedyś czytałem, że jakaś firma nawet sprzedawała dzwonek alarmowy o częstotliwości 7hz aby skutecznie odstraszać włamywaczy.

Istnieją częstotliwości które działają na nas negatywnie jak i pozytywnie, jedną z tej drugiej grupy jest częstotliwość 528hz, którą uważa się za częstotliwość miłości lub leczniczą.

Przykład nagrania z użyciem 528Hz tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=v2CvZ6MzMX0

Generalnie cała paleta muzyki wysokich wibracji działa bardzo pozytywnie na organizm ludzki i nasz umysł. Niskie tony powodują szybsze zmęczenie umysłowe natomiast wysokie działają uspokajająco i relaksacyjne na odbiorcę ale ten typ muzyki jest prawie nieznany ludziom ponieważ nie są one puszczane w eter przez nasze mass-media, co skutkuje tym, że ludzie muszą się relaksować przy muzyce o średniej częstotliwości bicia ludzkiego serca. Istnieje także tak zwane 6 leczniczych częstotliwości Solfeggio:
UT 396 Hz Liberating Guilt and Fear
RE 417 Hz Undoing Situations and Facilitating Change
MI 528 Hz Transformation and Miracles (DNA Repair)
FA 639 Hz Connecting/Relationships
SOL 741 Hz Awakening Intuition
LA 852 Hz Returning to Spiritual Order

każdą z takich częstotliwości można wpleść w sample i zrobić z tego muzykę, która potem będzie wywoływać określone pozytywne stany emocjonalne u odbiorcy, gdyby taki rodzaj muzyki był puszczany przez rozgłośnie radiowe na pewno zmalała by ilość zachorowań na "depresje", a przy tym spadek sprzedaży antydepresantów no i tu się koło zamyka, bo rączka rączkę myje ale tylko taką co pachnie pieniędzmi.


a w temacie - dziś zapraszamy do Zurichu o godz 18.oo
na wernisaż nowej wystawy Agnieszki Brzeżańskiej

528 Hz
wystawa czynna do 10 października 2009

Karma International

Dufourstrasse 48


CH - 8008 Zürich
+41 79 457 76 59
http://www.karmainternational.org/