Aukcja Charytatywna w MSN 24/09/09


“Artyści mówią NIE rakowi” - charytatywna aukcja dzieł sztuki
na rzecz Pauliny Pruskiej


24 września br. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się wielka aukcja dzieł sztuki, z której dochód w całości przeznaczony jest na leczenie chorej na nowotwór Pauliny Pruskiej.

Aukcja, będąca częścią kampanii “Artyści mówią NIE rakowi” skierowana jest do kolekcjonerów, właścicieli galerii oraz wszystkich miłośników sztuki.


Podczas aukcji można będzie wylicytować ponad 100 prac przekazanych przez uznanych współczesnych polskich artystów.

Pełna lista artystów, których prace będzie można kupić podczas aukcji i katalog prac dostępny jest na stronie http://www.artinfo.pl/?lng=1&lngcode=pl&pid=catalogs&sp=auction&id=1094&sobj=1&sl=20&sdisp=1


Partnerem aukcji jest Artinfo.pl a całość została zorganizowana przy wsparciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.Aukcję poprowadzi Andrzej Starmach.


Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji, wiecej informacji na ww stronie.Aukcja odbędzie się 24 września, o godzinie 18:00, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. Prace będzie można zobaczyć również w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w dniu aukcji od godziny 10.00 do 17.00.


Dodatkowe informacje:“Artyści mówią NIE rakowi” jest trwającą od czerwca akcją pomocy na rzecz Pauliny Pruskiej, organizowaną w całości dzięki pomocy przyjaciół i życzliwości nieznajomych. Do tej pory udało się zebrać 220 tys. z 250 tys. dolarów amerykańskich potrzebnych na pokrycie kosztów leczenia Pauliny.


W ramach kampanii zorganizowano dwa koncerty pod hasłem Fe Fighters i Fe Fighters 2, w których udział wzięły gwiazdy polskiej sceny muzycznej m. in. Kasia Nosowska, Kazik, Lipnicka&Porter, Ania Dąbrowska, Czesław Śpiewa, Smolik, Mika Urbaniak i inni.


Więcej informacji na temat Pauliny Pruskiej na jej blogu http://paulapruska.blogspot.com/


Kontakt:Katarzyna Maciąg
601 575 117

Marta Pruska
email: marta@pruska.com