nowe miejsce - Not4Toys


Na rogu ulic Belwederskiej i Grottgera (adres Grottgera 1), na dolnym Mokotowie otwiera się miejsce dla writerów, streetartowców i miłośników urban artu - mały sklepik Not4Toys.

W asortymencie farby, spory wybór książek, albumów, filmów dotyczących szeroko pojętego graffiti. Poza tym kultowe buty do śmigania po ciasnych i szerokich ulicach - nike i new balance, ubrania niszowych marek Turbokolor, Mleko czy Hakobo.

Do tego trochę vinyl tojów i innych dizajnerskich smaczków.






Dziś otwarcie sklepu ( piątek 28.08.2009 ) o godzinie 19, a od wtorku 1.09 wystartuje regularna sprzedaż w godzinach 11-19 (pon-pią) i 10-15 (sob).






Dojazd: do przystanku Spacerowa autobusami 116, 180, 195 od Ronda de Gaulle'a lub z góry z Puławskiej 522, 131, 119, 167, 301.
Można też dojechać tramwajem 4, 14, 18, 19 do przystanku Dworkowa na Puławskiej i przyciąć 5 minut z buta Parkiem Morskie Oko lub Promenada w dół do Belwederskiej.

528 Hz

Nie od dziś wiemy, ze dźwięki, a tym bardziej muzyka wpływa na nasze zachowanie.
Mamy na przykład nagrania typu Hemi-Sync, które za pomocą różnych częstotliwości w obu słuchawkach wywołują odpowiednią częstotliwość w naszym umyśle.
O Hemi-sync można poczytać tutaj: http://www.eioba.pl/a76506/odkrywanie_mocy_umyslu_efekt_hemi_sync

Istnieje taki rodzaj nauki zajmujący się dźwiękami i wibracją zwany cymantyką, zakłada ona że wszystko jest dźwiękiem określoną wibracją i po to ta wibracja nadaje kształt formom.

Przykładzik, o co w tym chodzi przedstawia nam David Icke w filmiku poniżej:


Sound Vibration Creates Form ( David Icke ) Link ale zejdźmy bliżej tego co mamy co dnia serwowane pod nosem, czyli do konwencjonalnej muzyki puszczanej w tv i rozgłośniach radiowych. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że ta serwowana nam przez media muzyka ma wpływ na kształtowanie się zachowań w społeczeństwie ale już niewiele osób wie o tym, że odpowiednie częstotliwości potrafią wywoływać określone stany w naszym umyśle. dla przykładu muzyka POP tworzona jest na tempie przypominającym rytm bicia ludzkiego serca, co też wywołuje w nas stany ogólnie nazwane konsumpcyjnymi, muzyka ta kieruje umysł do koncentrowania się na sprawach dających przyjemności oraz sprawach dnia codziennego i chyba nie bez powodu jest to najczęściej puszczany rodzaj muzyki.
Przykładowo częstotliwości od 4 do 7hz wywołują u ludzi paniczny strach, gdzieś kiedyś czytałem, że jakaś firma nawet sprzedawała dzwonek alarmowy o częstotliwości 7hz aby skutecznie odstraszać włamywaczy.

Istnieją częstotliwości które działają na nas negatywnie jak i pozytywnie, jedną z tej drugiej grupy jest częstotliwość 528hz, którą uważa się za częstotliwość miłości lub leczniczą.

Przykład nagrania z użyciem 528Hz tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=v2CvZ6MzMX0

Generalnie cała paleta muzyki wysokich wibracji działa bardzo pozytywnie na organizm ludzki i nasz umysł. Niskie tony powodują szybsze zmęczenie umysłowe natomiast wysokie działają uspokajająco i relaksacyjne na odbiorcę ale ten typ muzyki jest prawie nieznany ludziom ponieważ nie są one puszczane w eter przez nasze mass-media, co skutkuje tym, że ludzie muszą się relaksować przy muzyce o średniej częstotliwości bicia ludzkiego serca. Istnieje także tak zwane 6 leczniczych częstotliwości Solfeggio:
UT 396 Hz Liberating Guilt and Fear
RE 417 Hz Undoing Situations and Facilitating Change
MI 528 Hz Transformation and Miracles (DNA Repair)
FA 639 Hz Connecting/Relationships
SOL 741 Hz Awakening Intuition
LA 852 Hz Returning to Spiritual Order

każdą z takich częstotliwości można wpleść w sample i zrobić z tego muzykę, która potem będzie wywoływać określone pozytywne stany emocjonalne u odbiorcy, gdyby taki rodzaj muzyki był puszczany przez rozgłośnie radiowe na pewno zmalała by ilość zachorowań na "depresje", a przy tym spadek sprzedaży antydepresantów no i tu się koło zamyka, bo rączka rączkę myje ale tylko taką co pachnie pieniędzmi.


a w temacie - dziś zapraszamy do Zurichu o godz 18.oo
na wernisaż nowej wystawy Agnieszki Brzeżańskiej

528 Hz
wystawa czynna do 10 października 2009

Karma International

Dufourstrasse 48


CH - 8008 Zürich
+41 79 457 76 59
http://www.karmainternational.org/

nowy brutalny Uklański




The Gagosian Gallery will be presents Piotr Uklański’s first solo exhibition in London since 1998 entitled “Brut.” The title of the exhibition refers to the term art brut, conceived by artist Jean Dubuffet in 1945 and roughly translates as “rough” or “crude” art.
The show, which opened June 11th, debuts contemporary mediums of work envisioned by Uklański’s interest in a certain set of European aesthetics and politics from the post-war era. The exhibition runs through July 31, 2009.

Aukcja na operację Pauliny Pruskiej

"Drodzy, Organizujemy aukcję sztuki, która odbędzie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej we wrześniu (planowany termin 24. 09) Aukcja ma cel charytatywny i organizowana jest dzięki pomocy i wsparciu przyjaciół jak i życzliwych nieznajomych. Wspiera nas MSN. Dochód aukcji przeznaczony zostanie na leczenie Pauliny Pruskiej, chorej na rzadki nowotwor (tu reportaż o Paulinie http://www.tvn24.pl/2234098,0,0,1,1,walczy-o-zycie-z-groznym-rakiem,wideo.html)

Aukcja sztuki bedzie jednym z serii wydarzeń będących częścią kampanii na rzecz Pauliny, mających artystyczno kulturalny charakter i realizowanych pod hasłem ‘artyści mówią “nie” rakowi’. Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie prac na aukcję. Do tej pory chęć pomocy potwierdzili: Agata Bogacka, Edward Dwurnik, Pola Dwurnik, Anna Baumgart, Paulina Ołowska, Chris Niedenthal, Janek Simon, Twożywo, Nicolas Grospierre, Kobas Laksa, Mikołaj Długosz, Anna Czarnota, Ivo Nikić, Endo. Jeżeli chcesz przekazać pracę: wielkie wielkie dzieki! Aby to zrobić prosimy o pilny kontakt mailowy lub telefoniczny z Martą Pruską lub Kasią Maciag (namiary poniżej). Prace zbieramy do końca sierpnia 2009. Pamietaj, że muszą być sygnowane, mieć tytuł, datę powstania i w przypadku zdjęć - numer seryjny.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji organizatorki: Marta Pruska & Kasia Maciąg marta@pruska.com 604 777 179 kasienska.maciag@gmail.com 601 575 117
Czas: do 31.08

Blog Pauliny http://paulapruska.blogspot.com/
Blog Hołdysa http://holdys.blogspot.com/
Fundacja Swietego Mikolaja wspierająca kampanie na rzecz Pauliny http://www.mikolaj.org.pl/

Fundacja Art Info, organizator aukcji : www.artinfo.pl
Każdy, kto chciałby wziąć udział w aukcji jest proszony o kontakt z organizatorami marta@pruska.com, kasienka.maciag@gmail.com

Connection



miejsce:: Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie, plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa, tel.: (0-22) 657 23 38


Instalacja Antoniego Malinowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie jest integralną częścią wystawy The Polish Connection, która równolegle odbywa się w Dulwich Picture Gallery w Londynie. Ta dwu częściowa wystawa ma miejsce w ramach polsko-brytyjskiego projektu Polska!Year.
Artysta, zainspirowany ideą króla Stanisława Augusta Poniatowskiego stworzenia kolekcji obrazów dla Warszawy, inicjuje konceptualny czasoprzestrzenny most między przeszłością a teraźniejszością, między Dulwich Picture Gallery a Zamkiem Królewskim.


Antoni Malinowski - londyński artysta, urodzony w 1955 r. w Warszawie, absolwent warszawskiej ASP i londyńskiego Chelsea Collage of Art. Pracując z pigmentem, światłem, ruchem i czasem, bada dynamiczną relację pomiędzy przestrzenią obrazu i architektury. Tworzy on efemeryczne lub trwałe interwencje w architekturze, maluje obrazy, ściany, sufity i trotuary, kreuje taneczny performance poprzez budynki i miasta, współpracuje z kompozytorami i muzykami. Główną uwagę poświęca percepcyjnym, emocjonalnym i fizycznym cechom kolorów. Najbardziej znaną pracą artysty w architekturze jest słynna trzypiętrowa Vermilion Wall - Cynobrowa Ściana, którą stworzył w Royal Court Theatre na Sloane Square w Londynie.
Ważniejsze wystawy: Synchrony w Camden Arts Centre w Londynie oraz Thresholdscapes (Londyn, Rotterdam) - muzyczna współpraca Michaela Nymana.
Ważne indywidualne wystawy ostatniej dekady:
2007 - Gimpel Fils, London
2005 - Bridging Lines Milan, Studio Visconti i Assab One Milan;
2004 - Bridging Lines Venice, CTR Venice;
2004 - New Paintings, Gimpel Fils, London;
2002 - Thresholdscapes, Gimpel Fils, London;
2002 - Luxor Theatre Rotterdam, permanent wall murals in collaboration with Bolles i Wilson;
2001 - installation at The Architectural Association, London;
1998 - A Wall Drawing for RIBA, London; 1997 - Synchrony, Camden Arts Centre, London.
Prace Malinowskiego znajdują się w kolekcjach m.in. The Arts Council, British Council oraz w zbiorach muzeów - np. Tate w Londynie.
więcej:
www.antonimalinowski.co.uk

Instalację The Polish Connection w Arkadach Kubickiego oglądać można od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00; w niedziele - od 11.00 do 18.00. Wstęp bezpłatny.

Klasyka obowiązkowa


"Sztuka i jej kontekst" - to tytuł najnowszej książki Jana Świdzińskiego która ukazała się po Polsku. Książka została wydana pierwotnie po Francusku w Kanadzie w 2005 roku. Książka prezentuje teorię sztuki kontekstualnej (kontekstualizm) Świdzińskiego, opracowaną w 1976 roku, z perspektywy współczesnej.

Zygmunt Piotrowski rozpoczął nowy projekt.




"Podaję do wiadomości, że rozpocząłem projekt artystyczny


pt. NAPRAWIANIE ŚWIATA (Tikkun Olam)


realizowany w dyscyplinie Groundwork / Fine Art


od soboty 1 sierpnia 2009, codziennie przed świtem w godzinie zórz zarannych


na Placu Trzech Krzyży w Warszawie




Noah Warsaw"




Zygmunt Piotrowski- ur. 1947 w Zabrzu, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 1974. W latach 70-tych uczestnik ruchu galerii niezależnych -- STUDIO A-B, Dziekanka.
W latach 80-tych współtwórca założeń programowych legendarnej grupy performance BLACK MARKET International.


W latach 90-tych, pozostaje na uboczu komercyjnego rynku sztuki. Począwszy od 1998 opracowuje nową metodologię działania twórczegoGROUNDWORK / FINE ART i w pracy u żródeł dokonuje przełomowego dla tradycji judeo-chrześcijańskiej odkrycia nowego narzędzia dochodzenia piękna, przełamując dotychczasowe granicepercepcji zmysłowej i sporu ideologicznego.